Esencja Skandynawii - KVANUM

Przymiotnik  " s k a n d y n a w s k i "  jest obecnie popularny we wnętrzarskim świecie, zwłaszcza w mikroświecie kuchni. Skandynawskie kuchnie kojarzą się ludziom głównie z firmą IKEA i nie ma w tym nic nieprawidłowego. Jednak Skandynawia to nie tylko IKEA, tak samo jak Polska to nie tylko TYSKIE - poniżej prezentujemy kwintesencję rustykalnego stylu skandynawskiego, który stał się inspiracją do jednego z naszych ostatnich projektów.

Firma   K v a n u m   powstała w 1930 roku w Szwecji, uzyskując 18 lat później tytuł najlepszego szwedzkiego producenta mebli kuchennych. Dziś projektują zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne - rustykalne i bardzo naturalne kuchnie. Esencją stylu skandynawskiego jest właśnie zgodność z naturą, światło, biele, beże, szarości i kremy (jasnymi kolorami Skandynawowie uzupełniają braki światła na co dzień). Wyraźnie zaznaczone linie desek, boazeria, fakura kraty i pasów.


Na końcu artykułu znajdziecie linki z produktami, które idealnie pasują do przedstawionych wnętrz i mogą znaleźć się także w Waszym domu!

Owocnych inspiracji!
źródło: www.kvanum.com

A w Waszej kuchni mogą znaleźć się:
Kludi, ADLON DN 8- Bateria kuchenna stojąca, z obrotową wylewką

3 komentarze

 1. Pierwsze zdjęcie bardzo mi się podoba :) Jest tak ciepło, przytulnie, jasno, swojsko, przestronnie... I ta szafka z przeszklonymi drzwiczkami - idealna, by eksponować piękną ceramikę, a zarazem nie pozwalać, by się zbytnio kurzyła :) Śliczne :)
  Pozdrawiam!

  www.WnetrzaZewnetrza.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. O mamusiu! Pięknie! Szczególnie pierwsze zdjęcie...no i ta ławeczka! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dla mnie to najpiękniejsze jest ostatnie zdjęcie! Przypomina mi niepowtarzalną, starą chatę moich dziadków - prawdziwa magia:).Jednak najchętniej sama zaaranżowałabym swoją kuchnię tak jak na zdjęciu nr 1 (jak widać powyżej, nie jestem osamotniona;)).

  OdpowiedzUsuń