Pomoc w urządzaniu wnętrz. Część 3

Właściciele kolejnego mieszkania zgłoszonego do "Pomocy w urządzaniu wnętrz" zlecili nam aranżację salonu z aneksem kuchennym:

"1) Jak sprawić, żeby kuchnia zbytnio nie przykuwała uwagi i nie dominowała pomieszczenia.   Chcemy jakoś symbolicznie wydzielić strefę kuchenną od kąta wypoczynkowego. 

2) Jednocześnie myśleliśmy o białych meblach do salonu. Czy to nie spowoduje, że kuchnia "zleje się" z resztą wnętrza? Jeśli nie takie kolory to jakie? Sugerujemy się tym, ze podłoga jest bardzo ciemna. 

Ogólnie nasz plan kolorystyczny zakładał dużo bieli, czerni i szarości oraz akcenty np. czerwone (ze względu na kanapy aczkolwiek rozważamy możliwość ich obicia). Koniecznie chcemy zachować białe ściany.

3) Co ze ścianą, na której jest okno? Podoba nam się okno otoczone z trzech stron regałami wypełnionymi książkami. Czy to dobry pomysł?

4) Jakie lampy? W pokoju potrzebna jest jedna główna + dwie w kuchni i jedna w "korytarzu". Muszą chyba jakoś ze sobą korespondować..?"

MIESZKANIE PRZED


MIESZKANIE PO

Nasze rozwiązanie:

W celu subtelnego oddzielenia aneksu kuchennego od salonu zmianie uległ pierwotny układ mebli. Położenie sof wydziela strefę rekreacyjną, natomiast lampy w postaci dwóch żarówek zawieszonych na czerwonym kablu wyznaczają granicę, separują tę część salonu od kuchni. 
Sugerując się  pomysłem właścicieli, w projekcie uwzględniliśmy regał otaczający z trzech stron okno. Jest to ciekawe i praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza w pomieszczeniach, z których korzysta się przeważnie wieczorem. 

Tapicerkę kanap zmieniliśmy na jasny, ciepły szary. Takie rozwiązanie odwróci uwagę od kuchni, obecny kolor zbytnio ją eksponuje. Sofy razem z podłogą kontrastują swoją ciężkością, do lekkości aneksu, sprawiając że staje się bardziej widoczny. Kolor czerwony najlepiej sprawdzi się w dodatkach, akcesoriach. MEBLE UŻYTE W PROJEKCIE:

Dziękujemy właścicielom mieszkania, za powierzenie swojego M2 w nasze ręce!

0 komentarze