Balkon - czas na zmianę!


Czy Twój balkon służy za magazyn do przechowywania niepotrzebnych rzeczy? A może trzymasz tam rowery, słoiki lub suszysz ubrania? W takim wypadku balkon jest przydatny, spełnia funkcję użytkową i nie pozostaje nie wykorzystaną przestrzenią. 

Jednak czy można byłoby to zmienić? Balkony/loggie/tarasy zostały zaprojektowane, aby móc zaczerpnąć świeżego powietrza, odpocząć, cieszyć się ładną pogodą. W Polsce często realia wyglądają inaczej. Ze względu na małe metraże mieszkań, szukamy nowych miejsc na schowki lub magazyny. Dlatego nasze balkony wyglądają jak druga piwnica. Z drugiej strony jest niesprzyjająca pogoda. Komfortowo mają te osoby, które posiadają loggię lub balkon zamknięty szybami. Nie musimy jednak robić na balkonie całorocznych instalacji. Możemy zamienić nasz balkon w miejsce odpoczynku na wiosnę i lato. 

Czasem wystarczy tylko kupić lub zrobić samemu ławę do siedzenia, położyć kilka poduszek i narzutę, zadbać o przyjemne oświetlenie i można cieszyć się w pełni posiadaniem balkonu. Jeżeli do tej pory balkon służył Tobie za magazyn, trzeba będzie włożyć trochę więcej pracy. Może czas zabrać się za porządki i wyrzucić parę niepotrzebnych gratów? Jeżeli rzeczy na balkonie są Ci potrzebne i nie możesz się ich tak łatwo pozbyć, wystarczy odgrodzić je parawanem lub zasłoną.
Rowery i inne sprzęty sportowe często zajmują najwięcej miejsca. Łatwo można ten problem rozwiązać instalując na ścianie haki, do których rower można podwiesić. Naprawdę warto!Terrace design examples - you draw inspiration and design a wellness oasis on your patio

balcony storage idea 30 Creative Bicycle Storage Ideas

W zależności od wielkości balkonu oraz możliwości finansowych możemy ławę/siedzisko na balkon zrobić własnoręcznie. Możemy użyć europalet, o których pisaliśmy w poprzednim poście. Świetnie sprawdzą się również stare skrzynki, materace lub najtańsze leżaki. Ogromne znaczenie przy tworzeniu aranżacji balkonu ma odpowiednie oświetlenie. Do nastrojowego klimatu sprawdzą się świecące kule/ lampiony. Kolejnym dobrym pomysłem jest obtoczenie poręczy kablem z żarówkami.
Zadbajmy również o roślinność. Będziemy mieć wrażenie posiadania naszego własnego mini ogródka. Roślinami możemy też odgrodzić się od wścibskich spojrzeń sąsiadów;)

Inspiring Small Balcony Design Ideas

balcony

Balcony decor interiors inspiration india
Smart Design for Small Apartment, Inspiration, Architecture, Artnaz.com

Nie czekajcie do kolejnego lata! Stwórzcie sobie własną oazę spokoju i relaksu, miejsce do spotkań ze znajomymi. A jeżeli nie możecie uciec od pracy - biuro na powietrzu. Mamy nadzieję, że ta garść inspiracji zachęci Was do pozytywnych zmian!

2 komentarze

  1. Bardzo ciekawy sposób na oświetlenie balkonu. Myślę że taśmy LED również by zdały rezultat. Ciekawy blog.

    OdpowiedzUsuń
  2. poduszki pled na pierwszym zdjęciu wyglądają super przytulnie:)

    OdpowiedzUsuń