Krzesła mocne


Od krzesła wymaga się, aby spełniało swą podstawową funkcję - pozwalało na spoczynek bez niemiłych niespodzianek - tj. było mocne. Nie o takiej mocy krzeseł będziemy jednak pisać. Meble te posiadają także drugą stronę mocy - kolor.


Ostatnimi czasy, moda zaczęła odchodzić od aranżowania kompletów takich samych krzeseł w kierunku dobierania różnych form i kolorów. Aby osiągnąć dobry efekt, dobór ten nie może być przypadkowy. Dobrze wychodzą połączenia krzeseł w jednym, charakterystycznym kolorze, lecz różnych formach. Można także łączyć ze sobą krzesła wykonane z różnych materiałów. Mieszanie natomiast różnych form, materiałów i kolorów, to zdecydowanie wyższa szkoła jazdy - jeśliby nie powiedzieć - szkoła lotnicza. Można jednak w taki sposób stworzyć naprawdę wysokich lotów wnętrze. Jeśli już tworzymy taką mieszankę przy stole, najbezpieczniej będzie zachować neutralność w innych elementach wnętrza, zwłaszcza na ścianach. Wówczas miejsce przy którym jemy stanie się "aktorem", którego się podziwia, a reszta - godnym tłem. Decydując się na "barok" kolorystyczny także w innych elementach wnętrza, musimy mieć świadomość, że:

a) w takim wnętrzu nie wypoczniemy
b) jeśli źle dobierzemy kolory, bądź zainspirujemy się przypadkowym katalogiem farb, wyjdzie nam czyste KOLOR-POLO
c) wnętrze może stwarzać wrażenie bałaganu.


Zanim zaczniecie urządzać jadalnię, zapraszamy do obejrzenia dobrych inspiracji z kolorowymi krzesłami w roli głównej ;) I niech moc będzie z nimi.1 komentarze