Europalety


Wydaje mi się, że z europalet można zrobić prawie wszystko. Meble, schody, donice, instalacje...
projektanci i miłośnicy DIY prześcigają się w pomysłach. Prawdopodobnie wszystko zaczęło się od stolików kawowych. Uwielbiam wykorzystywanie materiałów, o których jeszcze 10 lat temu nikt nie powiedziałby, że mogą służyć np. za łóżko. Niby dlaczego wszystko musi być ze sklepu od producenta - piękne, lśniące i pachnące:)

Europalety wprowadziły do świata wnętrz dużo kreatywności i świeżości. Mogą być użyte na wiele sposobów, jak również do różnego rodzaju wnętrz. W panującej obecnie modzie, że wszystko pasuje do wszystkiego nie musimy się przejmować czy taka europaleta będzie pasowała do eleganckiego wnętrza. Jeżeli naturalny charakter palety za bardzo przypomina nam, że oryginalnym jej przeznaczeniem jest składowanie, przenoszenie towarów i widzimy tylko magazyn wielkiej fabryki z wózkami widłowymi, to wystarczy przemalować ją na ulubiony kolor:)


palety_w_domu_design_zastosowanie_europaleta_we_wnetrzu_DIY_zrob_to_sam_stoly_stoliki_biurka_1family_sessel_19-36

Euro palets

mieszkanie w skandynawskim stylu, duński styl, kolorowe wnętrze, palety, meble z palet, sofa z palet

Europaleta sprawdza się jako uniwersalny moduł, który może być wykorzystany do stworzenia bardzo użytecznych rzeczy. Świetnie nadaje się dla studentów, którzy rozpoczynają swoją przygodę w wynajmowanym mieszkaniu i każda złotówka jest na wagę złota. Cena nowej palety waha się między 20-30zł. Jednak można nawet tutaj zaoszczędzić. Wystarczy być czujnym i poszukać palet przy budowach lub popytać w sklepach.

Fajnym rozwiązaniem są schody w duńskim biurze reklamowym. Palety z powodzeniem sprawdzają się również na wystawach sklepowych oraz jako instalacje w przestrzeni miejskiej.

Brandbase Pallets by Most Architecture

Brandbase Pallets by Most Architecture

Panująca wszechobecnie moda na wykorzystanie europalet doprowadziła do rodzącego się we mnie sceptyzmu. Zaczyna to być zbyt mainstream'owe:P. Jednak przeglądając inspiracje na nowo, za każdym razem rodzi się we mnie chęć stworzenia czegoś własnoręcznie. Zawsze będą mi bliskie inicjatywy DIY, oraz design z odzysku.2 komentarze

  1. Wydaje się, że wszystko co można z europalet zrobić już wymyślono, jednak okazuje się, że nadal zadziwia i zachwyca:)
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Europalety są świetne :) Sama jestem w trakcie robienia łóżka i marzy mi się jeszcze stoliczek na kółkach :) Nie wiem tylko jaki materac wybrać do takiego łóżka z palet.

    OdpowiedzUsuń