Oskar Zięta - FiDU Alphabet

literki_rozsypanka

Oryginalna technologia obróbki stali Oskara Zięty wydaje się nie mieć żadnych ograniczeń. Projektant wykorzystuje swój patent do tworzenia coraz to ciekawszych produktów. Wszystko zaczęło się w 2008 roku, kiedy to Zięta zasłynął dmuchanymi stołkami PLOPP ("polski ludowy obiekt pompowany powietrzem"). Otworzyło to nowe możliwości we wzornictwie oraz w przemyśle. Od tego czasu projektant miał okazję współpracować z Audi, a nawet przy pracach nad konstrukcją anteny kosmicznej. Dzisiaj krzesła PLOPP możemy podziwiać nie tylko we własnym domu, lecz również na wielu wystawach designu na świecie. 
Nie bez powodu jego projekty nazywane są meblami przyszłości. Świat ściga się w wymyślaniu coraz to nowszych, ułatwiających funkcjonowanie produktach, które mają nam oszczędzić uciekający czas. Wydawało Wam się, że Ikea oferuje najszybszą metodę składania własnoręcznie mebli? Wyobraźcie sobie, że do złożenia krzesła nie będziecie potrzebować instrukcji, a nawet gwoździ czy klucza. Potrzebna Wam będzie jedynie zwykła pompka, żeby nadmuchać zrolowaną blachę. A jak nie macie pompki to przyda Wam się piekarnik, żeby "upiec" wieszak na ubrania;) 

Ultralekka stalowa konstrukcja pozwala tworzyć nie tylko meble. Kolekcja Fidu poszerzyła się ostatnio o modne metalowe litery. We współpracy z Marianem Misiakiem powstał alfabet, którego litery mogą służyć za dekorację, wieszaki lub banery z nazwą firmy. Dzięki specjalnemu systemowi montażu projekt może z powodzeniem funkcjonować również w przestrzeni miejskiej.


identyfikacja_miejska
via:/zieta.pl/

0 komentarze