Skąd się wzięło architektoniczne disco-polo? What is the origin of architectural disco?

Przyglądając się zawsze bacznie wnętrzom znajomych, rodziny i przyjaciół często natrafiam na wnętrza aspirujące do nowoczesnych jednak z poważnymi defektami. A to "nowoczesna" lampa-wymysł, a to poduszki zrobione z tego samego materiału co sukienka weselna, a nade wszystko - kolor ścian inspirowany faktem przekazania zbędnych puszek z farbą przez szwagra.
Zacząłem się zastanawiać - dlaczego ludzie, którzy porywają się na samodzielne projektowanie nowoczesnego wnętrza (co gorsza twierdząc, że się na tym znają) - nie kupują rzeczywiście nowoczesnych lamp, czy designerskich mebli, tylko stawiają na discopolowe produkty, które mogiśmy podziwiać w naszym poprzednim poście.
Odpowiedź przyszła sama.

Postanowiłem przemalować sobie jedną ścianę na szaro i w związku z tym zajrzałem do katalogów producentów farb. Ja chciałem sprawdzić tylko, czy istnieje gotowy pasujący kolor!!! A zostałem zaatakowany architektonicznym disco polo.
Wnętrzami "pod gusta Polaków". W rzeczywistości zamiast słowa "pod" należy wstawić "psującymi" i tak dotrzemy do sedna.

O czym jako pierwszym myśli statystyczny Polak przymierzający się do remontu?
- Jakie chciałbym mieć kolory we wnętrzu?
- Czy wszystkie ściany w jednym kolorze?
- Co zrobić, żeby było ciepło i przytulnie?
- Czy szwagrowi nie zostało trochę jakiejś farby?
I skutkiem tego - sięga po katalog. Źle! Najgorzej!!!
W katalogach farb możemy bowiem znaleźć:
zolcie, pomarancze, zle zestawienia
Ten łóżkostół, verticale i brzoskwinio-pomarańcze...
This bed-table, verticals and peach-orange...


DULUX FARBY

Bardzo fajna kanapa po lewej... której praktycznie nie widać, bo się gubi w tych... właściwie to też nie wiadomo czym!
Very nice couch on the left ... which practically can not be seen, because it loses in the ... actually I do not know what!

czerwienie pomarancze
Czerwień z pomarańczem...
Red with orange ...

cieply kolor, zle inspiracje, zółcie
...i żółć na zakończenie! Nowoczesność rodem z lat 90tych!
... and yellow at the end! Modernity straight from the 90s!


Po przejrzeniu katalogu, statystyczny Polak dzwoni do szwagra, bierze od niego resztkę żółtego lub zielonego "ciepłego" koloru i w pełni frywolnej radości rozpoczyna remont.

Lubicie disco-polo? Jeśli tak, to przedstawiona dotąd ścieżka jest też dla Was! Jeśli jednak poszukujecie w muzyce sztuki, a we wnętrzach pracy intelektualnej, polecamy przegląd prasy fachowej lub regularne zaglądanie na naszego bloga http://houseofkazura.blogspot.com . W przeciwnym razie istnieje niebezpieczeństwo, że staniecie się architektoniczną Shazzą:


Zanim zatem otworzycie katalog farb i zaczniecie wzorować się na prezentowanych tam wnętrzach, przemyślcie to dobrze jeszcze raz i skonsultujcie się z nami. Wyślijcie maila ze swoim wnętrzem na kazuradesign@gmail.com , a pomożemy Wam! Zupełnie za darmo!Looking more closely at interiors of my friends and family, I often come across on aspiring to modern but with serious defects. Once it's "modern" weird lamp, another pillow made ​​from the same material as the wedding dress, and above all - the color of the walls inspired by the fact that the transfer of unnecessary cans of paint by brother in law.
I began to wonder - why do people who start to design the modern interior (even worse, claiming that they are good designers) - do not buy the really modern lamps, or designer furniture, but just have kitsch products that we could seen in our previous post.
The answer came alone.

I decided to repaint the wall on the gray one, and therefore looked to the paint manufacturers' catalogs. I just wanted to see if there is a matching color ready! And I was attacked by architectural disco.
Interiors "at the tastes of the Poles." In fact, instead of the word "at", insert "spoiling" and so we get to the point.

What are the first thoughts of statistical Pole who makes repairs?
- What would be the colors in the interior?
- Are all the walls in one color?
- What can I do to make it warm and cozy?
- Do not have brother in law some paint?
And the result of this - goes back to the directory. Wrong! The worst!
Because in the catalogs of paint, we can find:After reviewing the directory, call the average Pole brother, taking from him the last of the yellow or green "warm" color and full renovation of frivolous fun begins.

Do you like disco-polo? If so, then presented before the path is also for you! However, if you are looking for an art in music and intellectual work in your house you can read professional magazines or have a regular check back on our blog http://houseofkazura.blogspot.com. Otherwise there is a danger that you will become an architectural Shazza:

Therefore, before you open your folder and begin to paint inspired by the interiors presented there, think it right again and consult us. Send an email with your interior to kazuradesign@gmail.com and we will help you! Absolutely for free!


6 komentarze

 1. ...a w następnym odcinku dowiecie się dlaczego przedstawione połączenia są złe i jak urządzić wnętrze, aby nie zostać discopolowcem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejny odcinek archo-polo już jest! Dowiedzcie się jakie dokładnie błędy popełniają domorośli dyzajnerzy i czy musicie wyrzucać wszystko z mieszkania, żeby nie być out. Zapraszamy pod linkiem: http://houseofkazura.blogspot.com/#!/2012/09/czym-jest-disco-archo.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie rozumiem dlaczego pierwsze z przedstawionych wnętrz uważasz za słabe. Moim zdaniem kolory się nie gryzą i jest dość przyjemnie. Czy każdy musi ostatnio robić szare ściany, żeby było "designersko"???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze - zestawienie dwóch ciepłych, nieneutralnych kolorów razem jest jak duży kawałek przesłodzonego tortu. Są tacy, którzy zjedzą go naraz, jednak na pewno nie odbije się to dobrze na ich zdrowiu.
   Po drugie - kąty - ściany pomalowane na ten sam lub podobny kolor
   Po trzecie - wertikale i wykładzina. Sięgnijcie pamięcią do widzianych przez Was obrazów - wykładzina + wertikale + żółć = ........URZĄD GMINY!
   Po czwarte - trzeba odwołać się do pewnego wyczucia, które na szczęście jest nabywalne :) Polecam artykuł Czym jest Archo-polo z naszego bloga:
   http://houseofkazura.blogspot.com/2012/09/czym-jest-disco-archo.html

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń