design × drewno × europalety × inspiracje
Wydaje mi się, że z europalet można zrobić prawie wszystko. Meble, schody, donice, instalacje...
projektanci i miłośnicy DIY prześcigają się w pomysłach. Prawdopodobnie wszystko zaczęło się od stolików kawowych. Uwielbiam wykorzystywanie materiałów, o których jeszcze 10 lat temu nikt nie powiedziałby, że mogą służyć np. za łóżko. Niby dlaczego wszystko musi być ze sklepu od producenta - piękne, lśniące i pachnące:)
Europalety wprowadziły do świata wnętrz dużo kreatywności i świeżości. Mogą być użyte na wiele sposobów, jak również do różnego rodzaju wnętrz. W panującej obecnie modzie, że wszystko pasuje do wszystkiego nie musimy się przejmować czy taka europaleta będzie pasowała do eleganckiego wnętrza. Jeżeli naturalny charakter palety za bardzo przypomina nam, że oryginalnym jej przeznaczeniem jest składowanie, przenoszenie towarów i widzimy tylko magazyn wielkiej fabryki z wózkami widłowymi, to wystarczy przemalować ją na ulubiony kolor:)
Europaleta sprawdza się jako uniwersalny moduł, który może być wykorzystany do stworzenia bardzo użytecznych rzeczy. Świetnie nadaje się dla studentów, którzy rozpoczynają swoją przygodę w wynajmowanym mieszkaniu i każda złotówka jest na wagę złota. Cena nowej palety waha się między 20-30zł. Jednak można nawet tutaj zaoszczędzić. Wystarczy być czujnym i poszukać palet przy budowach lub popytać w sklepach.
Fajnym rozwiązaniem są schody w duńskim biurze reklamowym. Palety z powodzeniem sprawdzają się również na wystawach sklepowych oraz jako instalacje w przestrzeni miejskiej.
Fajnym rozwiązaniem są schody w duńskim biurze reklamowym. Palety z powodzeniem sprawdzają się również na wystawach sklepowych oraz jako instalacje w przestrzeni miejskiej.
Panująca wszechobecnie moda na wykorzystanie europalet doprowadziła do rodzącego się we mnie sceptyzmu. Zaczyna to być zbyt mainstream'owe:P. Jednak przeglądając inspiracje na nowo, za każdym razem rodzi się we mnie chęć stworzenia czegoś własnoręcznie. Zawsze będą mi bliskie inicjatywy DIY, oraz design z odzysku.
dekoracja × design × inspiracje × projektant
Oryginalna technologia obróbki stali Oskara Zięty wydaje się nie mieć żadnych ograniczeń. Projektant wykorzystuje swój patent do tworzenia coraz to ciekawszych produktów. Wszystko zaczęło się w 2008 roku, kiedy to Zięta zasłynął dmuchanymi stołkami PLOPP ("polski ludowy obiekt pompowany powietrzem"). Otworzyło to nowe możliwości we wzornictwie oraz w przemyśle. Od tego czasu projektant miał okazję współpracować z Audi, a nawet przy pracach nad konstrukcją anteny kosmicznej. Dzisiaj krzesła PLOPP możemy podziwiać nie tylko we własnym domu, lecz również na wielu wystawach designu na świecie.
Nie bez powodu jego projekty nazywane są meblami przyszłości. Świat ściga się w wymyślaniu coraz to nowszych, ułatwiających funkcjonowanie produktach, które mają nam oszczędzić uciekający czas. Wydawało Wam się, że Ikea oferuje najszybszą metodę składania własnoręcznie mebli? Wyobraźcie sobie, że do złożenia krzesła nie będziecie potrzebować instrukcji, a nawet gwoździ czy klucza. Potrzebna Wam będzie jedynie zwykła pompka, żeby nadmuchać zrolowaną blachę. A jak nie macie pompki to przyda Wam się piekarnik, żeby "upiec" wieszak na ubrania;)
Ultralekka stalowa konstrukcja pozwala tworzyć nie tylko meble. Kolekcja Fidu poszerzyła się ostatnio o modne metalowe litery. We współpracy z Marianem Misiakiem powstał alfabet, którego litery mogą służyć za dekorację, wieszaki lub banery z nazwą firmy. Dzięki specjalnemu systemowi montażu projekt może z powodzeniem funkcjonować również w przestrzeni miejskiej.
via:/zieta.pl/