NieDobry Design - UWAGA! ZŁY ŁUCZEK!


Hejterski post na temat niedesignerskiego Lustra Krabb, który jakiś czas temu pojawił się na blogu nasunął nam pomysł na kolejnego posta - Uwaga! Zły łuczek!

Temat nieco drażliwy, ze względu na powszechne stosowanie łuczków w naszym społeczeństwie, ale zaryzykujmy;)

  Nie od dziś wiadomo, że wszelkie obłości, zaokrąglenia i łuczki są bardzo ciężkie w użyciu, dlatego łatwo je od razu z góry skreślić i po prostu nie stosować. Pokażemy Wam kilka skrajnych przykładów dobrego i złego zastosowania łuczków! 

NIE DOBRE ŁUCZKI
Ehh, jakże często stosowane w meblarstwie...;)
Venus


We wnętrzach!

Bądźmy konsekwentni. Dwa różne przejścia - okrągłe i prostokątne zbyt blisko siebie to nie jest dobry pomysł.Wiele osób marzy o wnętrzach rodem z pałacu lub starej kamienicy i niestety często się zdarza, że budując nową architekturę stawia swoją wizję ponad jakość wykonania. Nie ważne, że okna będą białe, plastikowe (i otoczone pastelową żółcią), ważne, że ma i sąsiedzi widzą. 
DOBRE ŁUCZKI
W meblach:
REIDAR Krzesło IKEA Krzesło w całości wykonano z aluminium - można trzymać na zewnątrz przez cały rok. Otwory w siedzisku odprowadzają deszczówkę.We wnętrzach:
Często zdarza się sytuacja, że przy kupnie mieszkania zastajemy już przejście z łukiem. Najlepszym rozwiązaniem będzie zneutralizowanie tej przestrzeni i pomalowanie ściany wraz z łukiem w jednym kolorze. Najlepiej białym;)
Zaokrąglone okna w starych budynkach zawsze będą ładne (o ile nie zepsujemy ich dziwnymi kolorami!). Duże znaczenie odgrywa tu jakość budynku w jakim się znajdują oraz to, że są drewniane.Czysta, ładna przestrzeń - mimo plastikowego okna.

Z góry przepraszamy jeżeli kogoś uraziliśmy;)

0 komentarze